Aktualności

November 17, 2021

Dlaczego poker Pai Gow jest lepszy niż wiele gier stołowych

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Usłyszysz o Texas Hold'em i wydarzeniach transmitowanych w telewizji, takich jak WSOP, jeśli poruszysz temat pokera w jakimkolwiek kasynie. Fan gier stołowych od czasu do czasu wspomina Caribbean Stud lub Three-Card Poker, podczas gdy Pai Gow Poker prawie nigdy nie wchodzi w grę.

Dlaczego poker Pai Gow jest lepszy niż wiele gier stołowych

Pai Gow Poker był „czarną owcą” rodziny, mimo że regularny poker i jego odgałęzienia były popularne w grach stołowych. Nawet jeśli większość graczy lekceważy pokera siedmiokartowego, to i tak jest lepszy od większości gier stołowych pod względem strategii.

Niemniej jednak istnieją dobre powody, dla których poker Pai Gow może być najlepszą ze wszystkich gier stołowych. Jedną z największych zalet tej gry jest to, że jej przewaga kasyna jest jedną z najniższych ze wszystkich gier karcianych.

Dom Edge Vs Pai Gow. Inne gry stołowe

Jako gracz gier stołowych Twoim zadaniem jest znalezienie gier z najniższą możliwą przewagą kasyna. Każda gra lub rozdanie ma nieodłączną przewagę kasyna, a ta przewaga kasyna jest określana jako przewaga kasyna. Co więcej, im większe jest, tym trudniejsze są długoterminowe szanse dla Ciebie.

W rezultacie blackjack jest „Świętym Graalem” dla fanów przewagi kasyna, ponieważ oferuje graczom znającym podstawową technikę stawkę zaledwie 0,50 procent. Innymi słowy, długoterminowi gracze w blackjacka, którzy stosują podstawową strategię, ryzykują jedynie stratą 0,50 USD za każde 100 USD postawione.

Z 5,26 procentową przewagą kasyna amerykańska ruletka „podwójne zero” jest biegunowym przeciwieństwem europejskiej ruletki „zero-zero”. Jednak Pai Gow Poker ma skromną przewagę kasyna w porównaniu do innych gier karcianych.

W porównaniu do innych gier stołowych, Pai Gow Poker ma wyjątkowo niską przewagę kasyna. Ma 1,46% przewagi nad blackjackiem bez strategii, 2,7% przewagi nad ruletką z pojedynczym zerem i 5,26 proc. przewagi nad amerykańską ruletką.

Możesz grać dłużej z mniejszym kapitałem

Będziesz świadkiem wielu pchnięć w Pai Gow Poker, ponieważ każde rozdanie to mecz dwóch na dwóch przeciwko krupierowi. Ze względu na ten „element push”, gra jest idealna dla tych, którzy lubią wolniejszą i stabilniejszą rozgrywkę. W większości przypadków zaczniesz od 50 $, a skończysz z tymi samymi 50 $, jeśli postawisz kilka zakładów, aby wygrać kilka drinków.

Dlaczego niektórzy gracze unikają Pai Gow

Na początek warto zauważyć, że gra Pai Gow Poker ma azjatyckie korzenie, co sprawia, że gracze, którzy nie mają wykształcenia azjatyckiego, nie mogą brać udziału w grze.

Push to kolejny powód, dla którego zwykli gracze unikają Pai Gow Poker. Jeśli udasz się do kasyna z zamiarem wygrania lub przegrania wszystkich swoich żetonów, gra, w której wynik wynosi zero w 40% przypadków, może nie być dla Ciebie.

Wreszcie skomplikowane podejście potrzebne do gry może być męczące. Tak więc gracze, którzy chcą się dobrze bawić, ale nie przejmują się wygraną, wybierają gry losowe, takie jak bakarat, ruletka i kości.

undefined is not available in your country. Please try:
Niezapomniana noc: lokalny gracz w Las Vegas z jackpotem w pokerze wideo o wartości 200 000 $
2024-05-16

Niezapomniana noc: lokalny gracz w Las Vegas z jackpotem w pokerze wideo o wartości 200 000 $

Aktualności