Aktualności

November 24, 2021

Fakty o Pai Gow, których prawdopodobnie nie znałeś

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Pai Gow Poker to gra karciana o niskim ryzyku ze względu na częste pushe i powolną szybkość gry. Ta bogato zdobiona gra, często nazywana pokerem na dwie ręce, jest grą umiejętności, której można się szybko nauczyć.

Fakty o Pai Gow, których prawdopodobnie nie znałeś

Ta gra ma świetne poczucie koleżeństwa, ponieważ wszyscy grają przeciwko temu samemu krupierowi, więc jeśli jedna osoba wygra lub przegra, ten sam wynik ma wpływ na cały stół. Jeśli szukasz fajnej gry do grania ze znajomymi, Pai Gow Poker to świetna opcja. Większość graczy w karty już to wie, ale jest ich kilku ciekawostki o Pai Gow Poker możesz nie być tego świadomy.

5 ciekawostek o Pai Gow

  • Pai Gow Poker uratował klub karciany

Aby zachować swój upadający klub karciany w Kalifornii, facet o imieniu Sam Torosian wymyślił Pai Gow Poker. W 1985 roku stworzył tę grę i od tego czasu stała się wielkim hitem w klubach karcianych i kasynach w całym kraju. Niestety, Sam stracił miliony dolarów tantiem, ponieważ nie opatentował gry karcianej.

  • Pai Gow tak naprawdę nie jest pokerem

Pai Gow Poker to gra stołowa, a nie gra w pokera. Pod tym względem jest to to samo, co Texas Hold'em Bonus, Caribbean Stud i Fortune Three Card Poker. Chociaż przewaga kasyna jest niska, gdy gra się poprawnie, istnieją sposoby na jej dalsze zmniejszenie, jeśli opanujesz grę od środka i na zewnątrz.

  • Gra w domino inspirowana pokerem Pai Gow

Chińska gra hazardowa Pai Gow Poker, która wykorzystuje 32 domino i pochodzi z czasów dynastii Song, jest inspiracją dla Pai Gow Poker. Każde chińskie kasyno, a także duże kasyna na całym świecie, będą miały tę grę na swoim parkiecie. Ponadto podczas gry w Pai Gow istnieje 35 960 możliwych kombinacji czterech płytek.

  • Puy Soy również zainspirował grę

Sam Tororsian również był pod wpływem Puy Soy. Ręka składa się z 13 kart podzielonych na trójki. Gracze używają ich przeciwko trzem rozdań banku, aby zagrać swoje karty przeciwko sobie. Dlatego Sam zmieszał Puy Soy z Pai Gow i dodał smoki, aby był bardziej atrakcyjny dla zachodniej publiczności. Reszta, jak mówią, to historia.

  • Pai Gow Poker to nie amerykański Pai Gow

Pomimo faktu, że Pai Gow Poker został nazwany „amerykańską wersją Pai Gow”, nie jest to przekonujący opis. Aby zagrać w Pai Gow Poker, grasz przeciwko krupierowi i musisz ustawić dwie najwyższe możliwe ręce z rozdanych kart. Niemniej jednak podstawowy zarys Pai Gow Poker jest podobny do Pai Gow.

Końcowe przemyślenia

Jest tylko kilka gier o historii tak zabawnej, jak poker Pai Gow. Te zabawne fakty to tylko kilka interesujących rzeczy dotyczących tej gry stołowej. Przekonaj się, dlaczego tak wielu ludzi na całym świecie lubi grać w Pai Gow Poker, próbując go.

undefined is not available in your country. Please try:
Niezapomniana noc: lokalny gracz w Las Vegas z jackpotem w pokerze wideo o wartości 200 000 $
2024-05-16

Niezapomniana noc: lokalny gracz w Las Vegas z jackpotem w pokerze wideo o wartości 200 000 $

Aktualności