Aktualności

September 15, 2021

Jak zrównoważyć strategię dwóch par rąk w Pai Gow?

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Opanowanie strategii działania jest bardzo ważne w każdej rozgrywce. Strategia dwóch par rąk jest bardzo powszechny wśród graczy Pai Gow. W tym przeglądzie przeanalizujemy możliwe sposoby zrównoważenia mocy w tej strategii.

Jak zrównoważyć strategię dwóch par rąk w Pai Gow?

Aby odnieść sukces w Pai Gow Poker, musisz mieć zdolność umysłową, aby zrównoważyć siłę między dwoma rozdaniami, którymi się zajmujesz. Jedna jest oznaczona jako niska ręka, a druga jako wysoka ręka. Osiągnięcie równowagi jest łatwe dla większości możliwych rozdań, które możesz rozdać.

Jednak osiągnięcie równowagi sił podczas rozgrywania dwóch par rąk sprawia trudności zarówno początkującym, jak i doświadczonym graczom. Poniższe sekcje zawierają analizę wynikowego układu sił dla dwóch par rąk. Ponadto istnieją wskazówki, które pomogą Ci utrzymać równowagę i rozgrywać rozdania na swoją korzyść. Postępując zgodnie ze wskazówkami, możesz zmaksymalizować wygrane w Pai Gow Poker.

Wyzwanie dla graczy z dwiema parami rąk

Kiedy masz dwie pary rąk, musisz zdecydować, jak będziesz grać, aby zachować równowagę. Jednym ze sposobów na to jest zachowanie niższej wartości w wysokiej parze. Alternatywnie możesz utrzymać go w niskiej parze. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się grać, celem jest utrzymanie równowagi sił.

Możliwe sposoby utrzymania mocy

Weźmy pod uwagę scenariusz, w którym otrzymałeś stosunkowo wysoką kartę, kiedy musisz włożyć niską rękę. Rozsądną grą byłoby tutaj utrzymanie obu par na wysokim poziomie. W ten sposób zachowasz równowagę sił na swoją korzyść. Innym manewrem, który sprawdziłby się idealnie, byłoby rozdzielenie par.

Śledzenie swoich rozgrywek za pomocą systemu punktacji

Wielu graczy zaufało systemom punktacji, aby określić najlepsze zagrania na każdym etapie w Pai Gow. Powodem, dla którego dzisiaj stosuje się systemy punktacji, jest to, że działają. W praktyce system punktacji wymaga dodania każdego dodatku do dwóch par.

Jako ilustrację rozważ etap, w którym otrzymujesz parę składającą się z waleta i piątki. Wszystko, co musisz zrobić, to zsumować wartość dwóch kart. W tym przypadku 11 (dla waleta) i 5. Podsumowując, obie dają 16. Wiedząc o tym, będziesz wiedział, jak grać na swoją korzyść.

Scenariusze, w których pary powinny zostać rozlane

Eksperci zalecają dzielenie par za każdym razem, gdy suma wartości kart w twojej ręce wynosi 17. W takim przypadku poszczególne pary są wystarczająco silne, aby zachować równowagę sił

Kiedy twoje karty mają łączną wartość od 12 do 16, decyzja o podziale jest opcjonalna. Wyjątek od tej reguły pojawia się, gdy masz kartę asa, aby wejść do niskiego układu. W takim przypadku powinieneś trzymać połączone pary w wysokiej ręce

Dzielenie par ma również zastosowanie, jeśli masz karty o łącznej wartości od 7 do 11. Jeśli możesz postawić asa lub króla z wysokimi wartościami na niskim poziomie, lepiej unikać dzielenia par.

Czasami możesz znaleźć się z kartami o łącznej wartości 6 lub mniejszej. Najlepszą grą tutaj jest dzielenie, jeśli nie masz asa, damy-wysoki lub król-wysoki, aby wślizgnąć się do niskiego

Słowa zamykające

Pai Gow Poker to fajna gra, która nie powinna Cię przestraszyć. Dzięki rozgrywkom omówionym powyżej możesz teraz usiąść przy stole z innymi graczami i jak najlepiej wykorzystać dwie pary rąk. Pamiętaj, że gra ma więcej zasad, które powinieneś znać przed rozpoczęciem gry.

undefined is not available in your country. Please try:
Rozgrywka na krawędzi domu: twarzą w twarz Pai Gow Poker vs. Tradycyjny poker Pai Gow
2024-04-17

Rozgrywka na krawędzi domu: twarzą w twarz Pai Gow Poker vs. Tradycyjny poker Pai Gow

Aktualności