Aktualności

December 1, 2021

Konwencjonalny poker Pai Gow vs. Face Up Pai Gow Poker

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

Jak sama nazwa wskazuje, Face Up Pai Gow Poker to odmiana pokera pai gow w którym układ krupiera jest w całości pokazany. Możesz się zastanawiać: „Jaki jest haczyk?” Z ręką początkową od asa dla krupiera, rozdanie automatycznie jest pushem.Zawsze istnieje zakład poboczny, aby zabezpieczyć się przed taką ewentualnością.

Konwencjonalny poker Pai Gow vs. Face Up Pai Gow Poker

Chociaż obie gry są dość podobne, należy zauważyć kilka interesujących różnic. W trybie odsłoniętym karty krupiera są rozdawane odkryte. Brakuje również 5% prowizji w wersji Face Up Pai Gow. Dodatkowo, krupier z wysokim asem pai gow jest automatycznym pushem i nie ma miejsca na bankowanie graczy.

Zasady

To w porządku, jeśli chcesz tylko wiedzieć, czym poker Face Up Pai Gow różni się od tradycyjnego pokera pai gow. Poniższe zasady dotyczą pokera Face Up Pai Gow:

 1. Używana jest jedna talia 53 kart, w tym 52 zwykłe karty i jeden joker.
 2. Z drugiej strony joker jest trochę poza kontrolą. Za pomocą tej karty można uzyskać asa, strita, kolor, pokera lub pokera królewskiego.
 3. Istnieje jeden nieoczekiwany wyjątek od standardowych zasad oceny pokera: strit A2345 (często znany jako „koło”) zajmuje drugie miejsce w rankingu. Pomimo faktu, że niektóre instytucje zrezygnowały z tego absurdalnego ograniczenia, większość to robi.
 4. Gra rozpoczyna się, gdy gracz stawia zakład. Dodatkowo gracz ma w tym momencie możliwość postawienia zakładu push na Ace High, jeśli zdecyduje się to zrobić.
 5. Krupier rozdaje siedem kart zarówno graczowi, jak i krupierowi.
 6. Gracze nie mają możliwości przechowywania wygranych w banku.
 7. W tym momencie karty krupiera zostaną pokazane publicznie. Zgodnie z regulaminem „domu”, krupier tworzy następnie 5-kartowy wysoki układ i 2-kartowy niski układ zgodnie z zasadami „domu”. Wysoki układ musi mieć wyższą wartość w pokerze niż niski układ.
 8. Jeśli najsilniejszym pięciokartowym układem krupiera jest as, gra kończy się pushem niezależnie od kart posiadanych przez graczy. Nazywa się to „pai gow z najwyższym asem”.
 9. Gracz będzie miał pięć wysokich kart i dwie niskie. Podobnie jak ręka krupiera, wysoka ręka musi mieć wyższy ranking pokerowy niż niska ręka.
 10. Standardowe rankingi pokerowe dotyczą pięciokartowego układu. Para lub brak pary jest jedynym możliwym układem pokerowym w grze dwukartowej, a następnie wartość każdej karty jest określana na podstawie najpierw wartości karty o najwyższym rankingu.
 11. Po tym, jak gracz ustawi swoje karty, porównywane są wysokie i niskie karty gracza i krupiera. Zwycięzcą jest zawsze ten, kto ma najlepszą rękę pokerową. Jeśli obie ręce mają tę samą rangę, na przykład asy i króle, krupier rozstrzyga remis.
undefined is not available in your country. Please try:
Rozgrywka na krawędzi domu: twarzą w twarz Pai Gow Poker vs. Tradycyjny poker Pai Gow
2024-04-17

Rozgrywka na krawędzi domu: twarzą w twarz Pai Gow Poker vs. Tradycyjny poker Pai Gow

Aktualności