Aktualności

July 7, 2021

Pai Gow Poker: nauka podstaw

Anna Kowalska
WriterAnna KowalskaWriter

W 1985 roku amerykański właściciel klubu Sam Torosian stworzył grę karcianą Pai Gow, luźno opartą na chińskiej grze hazardowej w domino. Nazywany również pokerem dwuręcznym, Pai Gow przez dziesięciolecia stał się podstawą kasyna. To podobnie oferowane przez kasyna online i można w nie grać na komputerach stacjonarnych lub urządzeniach mobilnych.

Pai Gow Poker: nauka podstaw

Nauka i zrozumienie podstaw Pai Gow może zająć trochę czasu i wysiłku. Jednak takie postępowanie daje możliwość wyzwania, rozrywki i nagrody w grze.

Jak grać w Pai Gow

W wielu odmianach pokera gracze grają przeciwko innym graczom. W Pai Gow gracz próbuje jednak pokonać bankiera lub krupiera. W grze może być hostowanych do sześciu graczy. Pai Gow używa standardowej talii 52 kart oraz jednego jokera. Joker może być użyty jako karta zastępcza do skompletowania strita lub koloru. W przeciwnym razie zawsze służy jako as.

Zwykłe rankingi układów pokerowych dotyczą Pai Gow. Od najniższej do najwyższej, są to wysoka karta, pais, dwie pary, trójka, strit, kolor, ful, kareta, poker i poker królewski.

Celem gracza jest ukończenie dwóch rozdań pokerowych. Jedna ręka składa się z 5 kart, podczas gdy druga ma 2 karty. Jeśli dwie ręce gracza pokonają dwie ręce krupiera, wygrywa. Jeśli wygra tylko jedna ręka gracza, wynik nazywa się pushem. Jeśli obie ręce gracza przegrają, przegrywa on zakład.

Zakłady są stawiane na początku gry. Gracz i krupier otrzymują po siedem kart. Gracz musi podzielić swoje karty na dwie oddzielne ręce: wysoką lub dużą rękę z pięcioma kartami oraz niską lub małą rękę z dwiema kartami. Wysoka ręka powinna być zawsze lepsza niż niska. Gracz, którego niska ręka przewyższa jego wysoką rękę, sfaulował swoją rękę i przegrał zakład.

Wypłaty w Pai Gow Poker

Zwykłe rozdania Pai Gow dają prostą wypłatę 1:1 na zakładzie, gdy gracz pokona krupiera. Przewaga kasyna wynosi około 2,84%, co jest wynikiem przegrywania większości graczy w przypadku remisu. Jednak gracze mogą zdecydować się na obstawienie bonusu, w którym szanse na uzyskanie dobrej wysokiej ręki są większe. Oto typowe wypłaty:

 • Prosto – 2:1
 • Trójka – 3:1
 • Równo – 4:1
 • Pełny dom – 5:1
 • Kareta – 25:1
 • Poker – 50:1
 • Poker królewski – 150:1
 • Pięć asów – 400:1
 • 7-kartowy poker z jokerem – 1000:1
 • Poker królewski plus dwie dwójki – 2000:1
 • 7-kartowy poker bez jokera – 8000:1

Ćwiczenie pokera Pai Gow

Gracze mogą lepiej zapoznać się z zasadami i rozgrywką Pai Gow, ćwicząc online. Oprócz aplikacji mobilnych Pai Gow, które można pobrać, istnieje wiele kasyn online oferujących darmowe gry Pai Gow. Te gry pozwalają graczom opracowywać strategie, eksperymentować z metodami obstawiania i budować pewność siebie przed przejściem do gry w Pai Gow na prawdziwe pieniądze.

undefined is not available in your country. Please try:
Rozgrywka na krawędzi domu: twarzą w twarz Pai Gow Poker vs. Tradycyjny poker Pai Gow
2024-04-17

Rozgrywka na krawędzi domu: twarzą w twarz Pai Gow Poker vs. Tradycyjny poker Pai Gow

Aktualności